YDY Hakkında

Genel Bilgiler

Yüksekokulumuz, 22 Ağustos 2010 tarih ve 27680 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2010/776 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. 05 Eylül 2012 tarihinde Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi içerisindeki yeni hizmet binamızda 631 öğrencimiz ile 2012-2013 eğitim-öğretim yılına başlamıştır.

Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu, Üniversitemiz bünyesinde yabancı dil programlarını ve farklı amaçlar için gerçekleştirilen yabancı dil yeterlik sınavlarını yürütmektedir.

Üniversitemizde yabancı dil eğitimi, öncelikli olarak üniversitemize uluslararası bir nitelik kazandırmanın ve öğrencilerimizin potansiyellerini gerçekleştirebilmelerinin önemli bir aracıdır.  Yabancı dil becerisi kazanmanın sonucunda, hatta bizzat yabancı dil öğrenme süreci boyunca farklı kültür, edebiyat ve düşünme biçimleri ile tanışmak öğrencilerimiz için çok değerli kişisel gelişim fırsatlarıdır.

Bu amaçlar doğrultusunda,  Yabancı Diller Yüksekokulumuz Hazırlık ve Zorunlu Yabancı Dil derslerinde Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi kapsamında İngilizce eğitimini yürütmektedir.

Misyonumuz

Öğrencilerimizin yabancı bir dilde okuma, anlama, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek, özellikle kendi alanlarındaki yayınları izleyebilme, profesyonel ve sosyal hayatta gereken iletişimi o yabancı dilde sağlama yeterliliğini kazandırmaktır.

Vizyonumuz

Öğrencilerimizi gerek devam edecekleri bölümlerde, gerek yaşamın farklı alanlarında yabancı dilde işlevsel hale getirmek ve yabancı dil bilgilerini geliştirebilecek becerilerle donatmaktır.